Çalışma Saatlerimiz : 09:00 - 19:00
  • Telefon

    +90 212 286 08 50

  • E-Posta

    info@motokar.net

  • RANDEVU AL
Sıkça Sorulan Sorular | Motokar | Land Rover Özel Servisi ve Yedek Parça

Sıkça Sorulan Sorular

Alanında uzun yıllar çalışmış olan, herbiri işinin ustası olan takımımızla Land Rover marka aracın bakım ve onarım işlemlerini yapıyoruz.

Aracınızın periyodik bakımlarını aksatmamalısınız çünkü motordaki aşınmayı önleyen motor yağıdır ve motor yağı belli bir ömre ve dayanıklılığa sahiptir. Ayrıca filtreler de hayati öneme sahiptir. Yağ, yakıt ve hava filtreleri sizi beklenmedik arızalardan korur. Bunlarla birlikte polen filtresi hem sizin hem aracınızın sağlığı için önemlidir. Periyodik bakımlar aracınızın performansını, ömrünü ve yakıt tüketimini ciddi şekilde etkiler.

Aracınızın yağı marka ve modele göre fark göstermekle birlikte genellikle 10.000 – 15.000 km de bir veya yılda bir değişmelidir. Ayrıca aracınızın yazlık / kışlık bakımlarını da yaptırmanız gerekir. Bunlarla birlikte şehirler arası yola çıkmadan önce aracınızı kontrol ettirmeniz sizin menfaatinize olacaktır.

Aracınızın tamir süresi, mevcut olan arıza çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Bu arıza tipine göre vereceğimiz saat yada gün sayısı içerisinde aracınızı size teslim ediyoruz.

Aracınızdaki arıza çeşidine göre, yedek parça stoğumuz sizin için güncel ve orijinal parçalarla desteklenmektedir. Kısa süre içerisinde aracınızın arızasının giderilmesi için tüm önlemleri almaktayız..

Araç lastiği alırken araç tipi, doğa şartları, sürüş dinamiklerine uygun lastik seçimi yapılmalıdır.

Araç lastikleri üzerinde herhangi bir son kullanma tarihi bulunmamaktadır. Fakat üzerinde üretim zamanı vardır. Bu zaman üzerinden günlük şehir içi kullanımı yapıyor isek 4-5 yılda bir lastiklerimizi değiştirmeliyiz. Lastiklerin diş derinlikleri, lastiğin değişimini gösteren en önemli ipucudur. Genellikle 3 / 3,5 mm altındaki diş derinliklerinde lastik değişimine gitmeliyiz.